ישנם ביטויים שאנחנו מכירים ויודעים שהם משפיעים על חיינו בצורות שונות, אנחנו לא תמיד יודעים איך בדיוק ולא תמיד כשאנחנו נמצאים בתוך מצב שיש להם השפעה, אנחנו יודעים לקרוא להם בשמות הנכונים, אך לעיתים זה ברור לנו, גם אם אנחנו לא יודעים כיצד יוצאים מהמצב הזה.

אחת השאלות שאנחנו נוהגים לשאול את עצמנו לא פעם, מהו ההבדל בין חרדה לפחד והאם יש הבדל בין האופן שבו מושג אחד עלינו לבין האופן בו מושג אחר משפיע עלינו. ההבדל טמון בכך, שחרדה היא דבר משתק, אנשים שיש להם חרדות לא יכולים לתפקד, בין אם זה באופן כללי ובין אם זה בסיטואציה מסוימת שגורמת להם חרדה. פחד לעומת זאת הוא דבר שיכול לדרבן אותנו אך הוא יכול לגרום לנו להימנע מלעשות פעולה מסוימת, אך הוא לא יכול לשתק אותנו לגמרי.

כיום אנחנו יודעים שיש מספיק כלים להתמודד עם חרדה ופחד. אנחנו יכולים לעשות זאת בעזרת טיפולים, שיחות, תרופות וכן באמצעות כדורים טבעיים, כלומר כאלה שמכילים צמחי מרפא וחומרים אחרים מהטבע. כיום נהוג יותר להשתמש בכדורים אלו בשביל לא לעורר תופעות לוואי או בשביל לא לגרום נזקים אחרים.

אנשים רבים חווים התקפי חרדה במהלך החיים, הן כילדים והן כמבוגרים. התקפים אלו יכולים להיות סימפטום לתחושות וטראומות מהעבר ויכולים לנבוע מסיבות מלחץ ומתח נפשי. פחד לעומת זאת, יכול לנבוע מסיבות אחרות לגמרי, החל ממקרה בעבר שגרם לנו לפחד, חוסר מודעות והבנה של המקרה, אזהרות יתר ועוד. הרבה יותר קל, כפי שניתן להבין, להתגבר על פחד מאשר על חרדה.

צריך לומר עוד, שהרבה פעמים מקרים קיצונים של חרדה או פחד מובילים לתופעות חמורות יותר, למשל פרנויה. מצב זה מוכר לנו כשאנחנו בטוחים שמשהו רודף אותנו אישית ובלי סיבה. אנשים שיש להם חרדות מוצאים את עצמם לא פעם, מתמודדים עם פרנויות מסוגים שונים, החל מזה שהסיבה לחרדה נובעת מחולשה או מסיבה אישית אחרת. כאשר זה מגיע למצב של פרנויה, אז מן הסתם, הבעיה היא הרבה יותר חמורה מאשר חרדה רגילה.

אם אתם רוצים לדעת עוד על חרדה או פחד, זה הזמן ליצור איתנו קשר. "פרופסור מצ'נאלי בע"מ" מציע לכם מגוון פתרונות להתמודדות עם חרדה, פחד, פרנויה ועוד שלל מצבים שמפריעים לכם בתפקוד היומיומי. בין היתר תוכלו לקבל אצלנו רקסילון, כדור טבעי שמאפשר לכם להתגבר על החרדה והפחד. 

לייעוץ מקצועי יש לחייג ל- 072-33-80-667
או מלאו פרטיכם בטופס
ונחזור אליכם בהקדם
072-33-80-667
למידע נוסף חייגו

חרדה