הורים רבים מכירים את הבעיה הזאת, הם שולחים את הילדים לישון במיטה שלהם בלילה, והם מוצאים את עצמם אחרי זמן קצר כשהילד עומד בכניסה לחדר שלהם, לא מסוגל לישון לבד כי הוא מפחד.
בעיות שינה אצל ילדים הן דבר מוכר, אפילו אחרי גיל שנתיים-שלוש, עד אז כידוע תינוקות מתקשים לא פעם לישון. בעיות שינה אלו נוצרות אצל ילדים מסיבות שונות, כשאחת הסיבות העיקריות לכך הם פחדים.

כאן חשוב להבין, פחדים אצל ילדים לא רק מפריעים להם לישון אלא הם מקשים עליהם לתפקד ביום יום, הם גורמים להם תחושה לא נעימה בבית ובעיקר בסביבה פחות מוגנת, כמו בית הספר, מגרשי משחקים, בבתים של חברים ועוד.

בשביל להבין למה יש בעיות שינה אצל ילדים, צריך ללכת צעד אחורה ולהבין, למה קיימים פחדים אצל ילדים. בדרך כלל כשאנחנו רוצים להבין בעיה כמו הפרעות שינה אצל ילדים או מבוגרים, זה לא מספיק שאנחנו נתייחס רק לעצם השאלה אלא אנחנו צריכים לבדוק מה מוביל לכך. אין ספק בכלל שהסיבה שגורמת לבעיות שינה אצל ילדים, היא לא השינה עצמה כמו מה שנמצא בראש של הילדים באותו זמן.

פחדים אצל ילדים, כאמור יכולים להוביל להפרעות ובעיות שינה. פחדים אלו יכולים להיגרם כתוצאה מחשש שהם עשו משהו לא טוב, חשש מביקורת מצד ההורים, המורים, או הגננות, פחד מילדים שלומדים איתם, פחד ללכת לבית ספר או לגן, פחד מדברים שהם ראו בתוכנית טלוויזיה, פחד כי הם שמעו שאחד מבני המשפחה חולה והם מפחדים שיקרה לו משהו, וכמובן פחד מהחושך וממפלצות.

בשביל להתמודד עם פחדים אצל ילדים ובפרט כאלה שמובילים להפרעות שינה, חשוב מאוד גם לדבר עם הילד על כך, גם לתת לו כלים מסוימים שיכולים להקל עליו וכמובן להיות כל הזמן קשוב לצרכים שלו. זה יכול להיות דרך זה שתשבו לידו כשהוא הולך לישון, תשאירו לו אור דולק, תשמיעו לו מוזיקה מרגיעה או תספרו לו סיפור.

אם אתם מעוניינים לדעת כיצד להתמודד עם הפרעות שינה אצל ילדים, אתם מוזמנים לפנות אלי, חברת "פרופסור מצ'נאלי בע"מ", ואני מזמין אתכם לקבל ממני את כל המידע הנדרש אודות בעיות שינה אצל ילדים. ניתן לפנות אלי בטלפון או במייל ותוך זמן קצר תקבלו מענה כיצד להתמודד עם בעיות אלו.

לייעוץ מקצועי יש לחייג ל- 072-33-80-667
 
או מלאו פרטיכם בטופס
ונחזור אליכם בהקדם
072-33-80-667
למידע נוסף חייגו

בעיות שינה אצל ילדים